czwartek, 14 lutego 2013

FM13 - Polecenia, jak ich używać?

W Football Managerze 2013 największy nacisk w kwestii taktyk położono na Polecenia. Owszem, nadal istnieją killer taktyki na przykład polecana tu niedawno Modern Warfare 4-4-2. Ale mam wrażenie, że SI to się nie podoba, bo z każdym patchem najlepsze taktyki są odpowiednio nerfione. Niestety, MW po ostatnim updatcie jest mocno średnia.

Stąd chyba pora powoli przerzucać się na mniej wymyślne taktyki, wspomagane odpowiednimi shoutami czyli w polskiej wersji "Poleceniami". Oto kilka zestawów autorstwa taktycznego eksperta FM'a Mr Hougha - przetłumaczone na naszą wersję językową.

Graj jak Barca

Tytuł mówi wszystko. Nie oszukujmy się, Twoja Nielba Wągrowiec nie zacznie nagle grać jak Barcelona, ale styl może nieco zmienić.

Autobus Mourinho

Czyli jak dobrze się bronić. Domyślam się, że taktyka wzorowana na tej portugalskiego mistrza sprzed paru lat. Najlepiej używać w końcówkach.


Odrabianie strat

Jak przegrywamy, ustawiamy te polecenia. Znacząco zwiększą szanse na zmianę wyniku.

Przyciśnięcie rywala

Tytuł mówi wszystko. Gdy chcemy atakować, jednocześnie nie rzucając się rywalom do gardeł. Na mecze u siebie, albo ze słabszymi na wyjazdach.

Atak skrzydłami

Gdy przeciwnik jest słaby na bokach obrony i chcemy wykorzystać przewagę swoich skrzydeł.

Utrzymywanie
Gra na utrzymanie wyniku.

To tylko kilka z ogromu możliwości w tej edycji FM'a. Eksperymentujcie i róbcie swoje zestawy... W końcu na tym polega ta gra.

1 komentarz:

  1. Wszystko oki, tylko 3 z tych polecen sa takie same...a zmieniona tylko nazwa

    OdpowiedzUsuń