sobota, 22 czerwca 2013

Eve: Rudy i plany

Mining

Mój pierwszy poważny statek do kopania jest gotowy. Nie ma już nic, co jeszcze chciałbym do niego dodać. Survey Scanner II, 3x Mining Laser Upgrade II, 2x Modulated Strip Miner II z odpowiednimi Mining Crystalami.

Jako kompletny nowicjusz nie wiedziałem że przy Strip Minerach trzeba bawić się z jakimiś kryształami, ale nie jest to wielki kłopot. Chcesz kopać Scordite, wkładasz Scordite Mining Crystal II, Veldspar - dajesz odpowiedni kryształek. Co prawda działają podobnie jak amunicja i należy je uzupełniać, ale psują się bardzo powoli. Czytałem na forach rozważania czy nie lepiej jest używać zwykłych Strip Minerów, które kopią więcej rudy niż wersja Tech II bez odpowiedniego kryształu (ciekawostka). Pewnie zależy od tego, gdzie się kopie. Ja wolę MSM - choć kojarzy mi się to głównie z Małym Seryjnym Mordercą z artykułu o szkodliwości gier video w jakimś poczytnym czasopiśmie.

Inna sprawa to ruda i jej ilość. Quantity nie jest stałe. Jednego dnia może być po kilkanaście tysięcy Pyroxeres, a drugiego sporo więcej. Sytuacja gdy skanujemy pas asteroid i jedynie Veldspar ledwo przekracza ilość 20 000 sztuk nie jest wesoła.

Najlepszą odpowiedzią, jaką znalazłem, była ta:

I found the belt has a max size that is reached pretty much on the third day. From my own observation the max sizes are set by per system basis. This max size is then divided by the number of belts.
If you can find a system with low amount of belts and is dead, mine them out so there is not a single roid left. Leave it alone for 4 days. Come back with an Orca each day, scan and copy+paste the results in excel, you will find the max size of the belt. Mine it out dry again, then again record the results. You will see that while the ore type and units are different, the total ore m3 will be the same size when it maxes out. Which to me happens on the third downtime.
Day 1: Mine out the system
Day 2: First Down Time(DT)
Day 3: 2nd DT
Day 4: 3rd DT Belts maxed.

The best bet is to set a mining route so that you give belts a chance to max out, and every day you get the best possible belt sizes.


Rozjaśnia sprawę. Na innym forum wyczytałem, że asteroidy regenerują najwięcej rudy w czasie DT w poniedziałki i piątki.

Zawsze skuteczna jest zmiana systemu na jakiś rzadziej odwiedzany. Ja znalazłem niewielki system położony na uboczu, rud jest więcej, a górników mniej, więc kopię sobie na razie tam.

I kolejny raz podkreślam, że połączenie nauki z kopaniem sprawdza się wyśmienicie :)

Do kolejnego statku górniczego jeszcze dłuuuga droga, więc to by było na jakiś czas tyle o "najnudniejszym zawodzie kosmosu" (przesadzają).

I reszta, wiele tego nie ma bo głównie kopałem

( Ciekawe kto przeczytał powyższe wywody, a kto zobaczył nagłówek i przeszedł od razu do tego fragmentu ;) )

Dostałem propozycję, że jak znudzi mi się mining i industry, mogę dołączyć do filii obecnego corpa, która zajmuje się Factional Warfare. Brzmi bardzo ciekawie, już dawno chciałem spróbować. Na razie, z moim obecnym czasem na granie, pozostanę przy produkcji, ale jak mi się znudzi lub będę po prostu miał trochę więcej wolnego, to na pewno skorzystam z zaproszenia.

I zupełnie przypadkiem - przeglądając forum - dowiedziałem się, że w tej grze jest coś takiego jak Red vs Blue. Dwie korporacje zwalczające siebie nawzajem w High-Secu. W teorii przedszkole PvP dla nowych graczy z lataniem najtańszymi statkami i bez zabijania "na śmierć". Jeszcze poczytam, ale mocno wątpię żeby było tak przyjemnie. Wystarczy przeglądać czat w Jita przez pięć minut, by wiedzieć, że uniwersum Eve to świat w którym każdy chce tylko dobrze się bawić... twoim kosztem.

Więc latajcie bezpiecznie.

1 komentarz:

  1. RvB to dobre przedszkole pvp. Fryty, noobshipy, destroyery - co tylko chcesz. No i oczywiście z zabijaniem na śmierć ;)

    OdpowiedzUsuń