sobota, 8 czerwca 2013

EVE: kopanie i budowanie

Mining

Oto moja nowa barka górnicza. Pierwsza. Przejście z Venture'a na Retrievera to dla mnie wielka sprawa :) W końcu kopanie to kopanie, a nie wracanie się co chwilę do bazy. Wielgachny, powolny statek i tona gruzu do przekopania. Tak to sobie wyobrażałem.

Poznajcie Tucznika

Czy plan jest ambitny? Nie wiem, ale nie wydaje się zły. Otóż postanowiłem, że póki mam nieco więcej czasu na siedzenie przy biurku, dziennie będę czterokrotnie wypełniał ładownię swojego aktualnego statku.

Obecnie na jednym czterokrotnym zapełnieniu Ore Holda zarabiam około 17 milionów.

Zakup Retrievera (30,1 mln) z najbardziej podstawowym fitem (6 mln) zwróci mi się już gdzieś po 2 dniach.

Na fit, który sobie upatrzyłem (18,5 mln) zarobiłbym w nieco ponad dzień, ale nauczenie się odpowiednich umiejętności zajmie mi w najlepszym wypadku 9 dni.

Gdybym do tego czasu utrzymałbym dotychczasowe tempo gry (co nie jest niemożliwe, bo przecież z czasem kopie się szybciej i sprawniej), uzbieranie na Mackinawa z samego kopania zajęłoby mi jedynie 11 dni. Inna sprawa to skille, w tej chwili brakuje mi do tego statku 36 dni treningu, nie mówiąc już nawet o solidnym ficie.

Industry

Zarobiłem swoje pierwsze Iski na produkcji! Poczytanie poradników, obejrzenie filmiku na Youtube czy zasięgnięcie porady u eksperta:) pozwoliło na całkiem ładny zysk mimo słabych skilli.

Bardzo mi się spodobało. Kupujesz materiały (wszystkie w Jita - żeby zobaczyć jaki będzie zysk, gdy już się rozleniwię z kopaniem), przeskakujesz o system i ustawiasz produkcję, by następnego dnia zalogować się bogatszy o na przykład nowy statek.

Generalnie złamię przy produkcji swoją nową zasadę, że każda gałąź ma od początku na siebie zarabiać. Skorzystam tu ze swoich oszczędności żeby kupić jakieś BPC, bo po prostu nie chce mi się bawić w jakieś początkowe amunicje za śmieszne kwoty. Coś w tym było, że zajmując się Industry, powinieneś mieć najpierw nieco odłożone.

---

Jednak przyznam, że nieco żałuję swojego startu w Eve, bo mogłem chyba od początku kształcić postać w tym kierunku. Jak już wspominałem na blogu uwielbiam te wszystkie tabelki, wykresy, planowanie itd. Ktoś mi wtedy źle poradził, a ja się tego twardo trzymałem.

Aż do niedawna. Na szczęście :)

2 komentarze:

  1. Też robiłem takie wyliczenia. Teoretycznie powinienem zarabiać 1.2m w ciągu 4 tygodni. W praktyce nigdy takiej forsy nie ujrzałem ;) Jak narazie wszystko rozchodzi się na skille/statki/zabawę/posa/whatever. I co do tego przeskakiwania o system: teoretycznie. często są zajęte sloty, więc jak się chce puścić 8-9 linii naraz to ciężko znaleźć cokolwiek tak blisko jity.

    OdpowiedzUsuń
  2. Jak chcesz, mam BPC na blackbirda, dobrze zrobione. Kontakt "O Elizunia" (z 4j od jity o ile pamiętam).

    OdpowiedzUsuń