środa, 12 listopada 2014

Football Manager 2015 - Najlepsze Taktyki 1: "Beautiful play"


Aktualna wersja wpisu z taktykami (tutaj).

Witam w pierwszym i zapewne nieostatnim wpisie o taktykach do Football Managera 2015. A właściwie - o jednej taktyce w różnych wariantach. Jak pewnie większość graczy, dopiero zaczynam grać w piętnastkę, ale już udało znaleźć mi się prawdziwą perełkę, pod której dyktando upływają mi pierwsze wersje najnowszego menadżera. Panie i panowie - oto Beautiful Play.

ChristianEriksen - Beautiful Play

Screen z taktyki:


Od autora (ChristianEriksen):

Just before the FM15 BETA version I created a fine tactic for Football Manager 2014, called ´Excellent´ tactic. A lot of things from that tactic I wanted to implement in Football Manger 2015. I re-created the full tactic from Football Manager 2014 to 2015. That version is the number 1 version in this thread. After playing the 2015' game I saw things were the tactic has to be improved. I immediately started to tweak the tactic in some new versions. Below you can find the version, with a describing of how to use. (...)
Ciąg dalszy - klik!

Ode mnie:

Niesamowita taktyka - nie tylko wyniki są znakomite, ale i pasja jej autora, który namiętnie dłubie przy kolejnych wersjach dotychczasowej taksy nr 1 tegorocznego FM-a. Sami zobaczcie ile tego jest. Wszystkie wersje opierają się na 4-3-3 (4-1-2-2-1), ale różnią chociażby mentalnością i poleceniami indywidualnymi. Naprawdę, jestem święcie przekonany, że każdy znajdzie tu coś odpowiedniego dla swojej drużyny. Ja używam wersji oznaczonych numerkami 7.x. 7.5 to moja wersja domyślna, z nastawieniem na Kontrolę, 7.6 używam do odrabiania wyniku, 7.7 zaś, to taktyka na grę z kontry. Wyniki są świetne. Jedyne zmiany, które zrobiłem, to usunięcie polecenia "rzadziej strzelaj" u wysuniętego napastnika. Poskutkowało to - niespodzianka - częstszymi strzałami u napastnika, ale co ważniejsze, rzadszymi uderzeniami od środkowych pomocników, którzy mieli skłonności do niecelnego walenia z dystansu przy każdej okazji.

Wersje, których używam:

7.5 (klik)
7.6 (klik)
7.7 (klik)
Inne wersje (klik)

Cieszmy się taktyką, SI nie śpi i psujący ją patch jest niewątpliwie tylko kwestią czasu ;))

Uwaga, w FM15 taktyki należy zaimportować do gry poprzez opcję "Zarządzaj taktykami" > "Importuj".

Jeśli szukasz taktyk na finalnego patcha, zajrzyj tutaj.

Zobacz także:

Aktualna wersja wpisu z taktykami (tutaj).

7 komentarzy:

 1. w tej taktyce przeciwnik gra np. w 5 bug????

  OdpowiedzUsuń
 2. tzn. zdejmują zawodników i nie wprowadzają nikogo innego

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To niestety bug w grze :/ Na szczęście SI już o nim wie i ma naprawić.

   Usuń
  2. Dzięki za wyjaśnienie, no bo troszkę to jest denerwujące

   Usuń
 3. Gram tą taktyką niby jest ok ale w meczach u sibie wygrywam po 4, 5-0 a u siebie w pape z leszczami, no i notorycznie tracę bramki po wrzutkach z boku boiska.

  OdpowiedzUsuń
 4. do jakiej wersji przystosowana jest ta taktyka?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Te w poście są do jednej z pierwszych wersji 15 (nie pamiętam dokładnie numerka). Tutaj jest wersja pod 15.2.1 http://www.mediafire.com/download/vn7huzbnv8a7115/V21+DUTCHFM.rar

   Usuń